خانه شریفی ها 

خانه شریفی ها 

◾طراحی خانه شریفی ها یکی از تاثیرگذارترین آثار معمار معاصر کشورمان  علیرضا تغابنی ست که توانسته کلیشه های موجود در نوع برخورد با معماری منازل مسکونی را تغییر داده و نگاهی متفاوت را ارائه کند. این پروژه توانسته برنده جایزه معتبر بین المللی معمارخاورمیانه در سال ۲۰۱۴ و برنده جایزه معمار سال ۹۲ شود.

این ساختمان در هفت طبقه طراحی شده که طبقات زیرزمین آن برای فعالیت‌های ورزشی و تفریحی در نظر گرفته شده و شامل سالن ورزشی و امکاناتی از قبیل یک میز بیلیارد می باشند. طبقه همکف شامل پارکینگ و سرایداری است. طبقه اول و دوم به فضاهای عمومی اختصاص داده شده از جمله آشپزخانه، اتاقی برای تماشای تلویزیون و… در نهایت طبقات باقی مانده شامل عرصه خصوصی هستند و فضاهایی مثل اتاق خواب، حمام و آشپزخانه را در خود جای داده اند.


این پروژه توسط  علیرضا_تغابنی ، معمار موفق عصر حاضر طراحی شده است. او از سال ۱۳۸۳ فعالیت مستقل خود را شروع کرد و در سال ۱۳۸۷ با مشارکت، دفتر رازان را تاسیس نمود و به مدیریت آن پرداخت. در سال ۱۳۸۸ با حفظ امتیاز و مالکیت معنوی طرح‌های گذشته خود، دفتر  معماری دیگر  را پایه‌گذاری کرد و هم‌اکنون هم در همین دفتر فعالیت حرفه ای خود را ادامه می دهد.

تاریخ ثبت : 1398/11/30
تعداد بازدید :